Zusammenfassung:
Мета: обґрунтування оптимізованої регіональної системи офтальмологічної допомоги в умовах розвитку закладів охорони здоров’я різних форм власності.
Матеріали і методи. Вивчалися документи ВООЗ, Держстату України, МОЗ України, соціологічні дослідження. Застосовано бібліографічний, інформаційно-аналітичний, медико-статистичний, соціологічний методи, метод моделювання.
Результати. Офтальмологічна захворюваність у Закарпатській області впродовж 2000–2015 рр. зросла на 41,7%; забезпеченість офтальмологами була на 16,2% нижчою від загальнодержавного показника, офтальмологічними ліжками – скоротилася на 31,2%. Виявлено менші порівняно з національними обсяги мікрохірургічних операції у стаціонарах (на 7,2%) та в амбулаторних умовах (на 6,9%). Встановлено недоліки в організації профілактики і лікування та недостатнє використання можливостей медичних закладів приватної форми власності. Визначено пріоритетні заходи з удосконалення офтальмологічної допомоги, обґрунтовано функціонально-структурну модель системи її надання на регіональному рівні з використанням механізму державно-приватного партнерства.
Висновки. Запропонована функціонально-структурна модель офтальмологічної допомоги в регіоні забезпечує вирішення проблеми доступності та якості медичного обслуговування в умовах розвитку закладів різних форм власності.