Короткий опис(реферат):
У статті розкрито питання взаємодії з батьками осіб з особливими освітніми потребами для успішної реалізації інклюзивного навчання в закладі освіти. Проаналізовано вимоги для ефективного партнерства. Визначено основні труднощі, що можуть перешкоджати продуктивності освітнього процесу
дитини з особливими освітніми потребами та побудови ефективної співпраці з батьками. Як от: ставлення батьків до своїх дітей; неприйняття порушення, явного чи прихованого відкинення дитини; неадекватне оцінювання стану та перспектив розвитку дитини; відсутність бачення своєї ролі в реалізації освітнього процесу; недостатня компетентність щодо особливостей інклюзивної освіти; нехтування пропозиціями з боку фахівців закладу освіти. Висвітлено особливості психолого-педагогічного супроводу батьків. На основі аналізу наукових праць було визначено, що головною метою психолого-педагогічного супроводу батьків дітей з особливими освітніми потребами є створення сприятливого психологічного клімату для взаємодії батьків із членами команди супроводу, підвищення педагогічної компетентності батьків, надання консультацій, розширення знань батьків щодо специфіки розвитку дітей з порушеннями психофізичного розвитку.
Суть розробки, основні результати:
Денищук І. П. Стратегії ефективної взаємодії з батьками осіб з особливими освітніми потребами на рівні закладу освіти. Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми. - Вип. 69. - С. 80-90.