dc.description.abstract |
У статті зосереджена увага на формування цифрової компетентності майбутнього фахівця в освітній галузі. Закцентовано на складових, які пов'язані з інтенсивним поширенням нових інформаційно- комунікаційних технологій. Визначено форми цифрових технологій та важелі проникнення інформаційно-комунікаційних технологій в окремі спеціальності, зокрема: інформаційну, бібліотечну та архівну справу.
З метою досягнення розуміння щодо освітнього прогресу, розглянуто питання значення цифрових технологій у зв'язку з тим, що вони стають частиною громадянського суспільства.
В ракурсі безперервної освіти зосереджено увагу на фахових -o компетентностях молодих спеціалістів. Опираючись на освітню мету, навчання впродовж усього життя, виокремлено перелік необхідних теоретичних знань та практичних навичок здобувачів цифрової грамотності.
Наголошено, що формування цифрової компетентності майбутніх спеціалістів є необхідним процесом, який потребує планування, ресурсів та підтримки з боку держави.
З'ясовано, що активно впроваджується кілька сучасних технологій розвитку інформаційних систем у бібліотечній та архівній справах. |
uk_UA |