Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.msu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/2811
Назва: Кадрова реструктуризація як інструмент стратегічного розвитку підприємства
Автори: Максименко, Діана Вікторівна
Ключові слова: кадри
кадрова реструктуризація
стратегія розвитку підприємства
стратегічні зміни
Дата публікації: 2015
Видавництво: Карпатська вежа
Короткий огляд (реферат): Метою статті є висвітлення окремих аспектів реструктуризації кадрової підсистеми в контексті стратегічного розвитку підприємства. У ході дослідження застосовано загальнонаукові та спеціальні методи пізнання. Методи теоретичного узагальнення і порівняння дали можливість уточнити понятійний апарат в частині трактування розвитку підприємства. За допомогою абстрактно-логічного методу визначено послідовність етапів кадрової реструктуризації. В розвитку підприємства існує множина циклів. Вони переплітаються, накладаються або розходяться своїми фазами, що складає певні труднощі в дослідженні процесів функціонування соціально-економічних систем та тенденцій їх розвитку. Етапи життєвого циклу багато в чому визначають вибір підприємством стратегії розвитку. Проведення стратегічних змін на підприємстві передбачає, в першу чергу, створення організаційної структури, що дозволяє реалізувати стратегію, інтеграцію управлінських дій, децентралізацію і демократизацію управління, посилення неформального підходу в управлінні і ослаблення формального, зростання значущості інтуїції, створення систем мотивування й організації праці. В ринкових відносинах підприємствам АПК необхідна надійна система управління на всіх стадіях виробничої діяльності з урахуванням сучасних тенденцій розвитку теорії управління. Із найбільш гострих проблем, з якими зустрічаються підприємства, слід відмітити низький рівень кваліфікації персоналу і окремих керівників, незадовільний морально-психологічний клімат, низький рівень мотивації працівників і, як наслідок, недостатня ініціативність персоналу при вирішенні виробничих проблем, конфронтація адміністрації і персоналу. Тому для забезпечення розвитку кадрової підсистеми необхідно розглядати кадровий аспект як один з першочергових напрямів, який потребує змін в сучасних умовах. Процес реструктуризації повинен супроводжуватися змінами професійної, кваліфікаційної, виробничої структури персоналу. Для успішного функціонування підприємство повинно перетворити свої структури так, щоб вони мали потенціал для вирішення нових завдань, які диктуються ринком. Тому виникає об’єктивна необхідність кадрової реструктуризації як багатоаспектного і взаємозалежного комплексу перетворювальних заходів, процесів, методів, які служать для підвищення конкурентоспроможності підприємства. Складовими успішної кадрової реструктуризації є кадрова служба, кадрова політика, організаційна структура управління, кадровий потенціал, система навчання та розвитку персоналу.
Опис: Максименко Діана Вікторівна Кадрова реструктуризація як інструмент стратегічного розвитку підприємства / Діана Вікторівна Максименко // Науковий вісник Мукачівського державного університету. Серія "Економіка". - Мукачево : Карпатська вежа, 2015. - №1(3). - С.102-107.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.msu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/2811
Розташовується у зібраннях:Статті

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
2.6.pdfКадрова реструктуризація як інструмент стратегічного розвитку підприємства425.48 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.