Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.msu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/2609
Назва: Інвестиційне забезпечення діяльності вітчизняних підприємств
Автори: Феєр, Оксана Валеріївна
Ключові слова: інвестиції
інвестиційне забезпечення
державна інвестиційна політика
інвестиційна політика підприємства
інтенсивний розвиток економіки
Дата публікації: 2016
Видавництво: МДУ
Короткий огляд (реферат): У статті визначено, що інтенсивний розвиток економіки може бути досягнуто за рахунок залучення і ефективного використання інвестиційних ресурсів. Основними вимогами сьогодення, що висуваються перед державою в процесі інтеграції до світового економічного простору, є формування механізму інвестиційної діяльності, важливою складовою якого є механізм інвестиційного забезпечення. Метою статті є визначення рівня достатності інвестицій та аналіз інвестиційного забезпечення українських підприємств. У статті використовувались такі методи наукового дослідження: ретроспективний, групування та узагальнення, статистичний, синтезу та порівняння. Теоретичну і методологічну основу наукового пошуку складають праці вітчизняних вчених з питань інвестиційного забезпечення, а також статистичні дані. Встановлено, що інвестиційне забезпечення підприємства – це процес акумулювання необхідного обсягу інвестиційних ресурсів шляхом реалізації відповідної інвестиційної політики. Розкрито основні складові механізму інвестиційного забезпечення. Державна інвестиційна політика як складова економічної політики країни – механізм впливу через інструменти податкової, грошово-кредитної, амортизаційної, науково-технічної політики на суб’єкти підприємництва. На основі проведеного розрахунку показника рівня достатності інвестицій встановлено, що в досліджуваному періоді рівень достатності менший порогового значення, що свідчить про дефіцит інвестиційних коштів. На основі аналізу статистичних даних обсягу капітальних інвестицій встановлене їх зменшення. Встановлено, що власних коштів і кредитів банків не є достатньо для того, щоб забезпечити інтенсивний розвиток економіки. Виявлено нерівномірний розподіл інвестицій за видами економічної діяльності, що також гальмує структурні перетворення. Визначено, що потенційними джерелами інвестиційних ресурсів мають стати кошти іноземних інвесторів та заощадження населення. Наукова новизна дослідження полягає у формуванні власного визначення поняття інвестиційна політика підприємства – це інвестиційна діяльність підприємства, спрямована на комплексне перетворення виробничо-господарської та управлінської діяльності. Тема інвестиційного забезпечення є багатогранною, дискусійною та невичерпною, актуальним є проведення подальшого дослідження з даної проблематики.
Опис: Феєр О. В. Інвестиційне забезпечення діяльності вітчизняних підприємств / О. В. Феєр // Науковий вісник Мукачівського державного університету. Серія "Економіка" : збірник наукових праць / Гол. ред. Т.В. Черничко. - Мукачево : МДУ, 2016. - Випуск 2(6). - С.112-117.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.msu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/2609
Розташовується у зібраннях:Статті

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
2-6-2-2016-19.pdfІнвестиційне забезпечення діяльності вітчизняних підприємств406.92 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.